Általános: Legjobb időszak július-szeptember közt.
|

A volt szovjet utódállam hosszú fekete-tengeri partszakasszal rendelkezik, így elsősorban itt lehet merülni is. A búvárkodás aránylag szabályozatlan, sokan merülnek önállóan, de néhány búvárbázist is találni. A fejlettebb Krím-félsziget népszerűsége folyamatosan növekszik, itt van a legtöbb nyugati rendszerben oktató búvárközpont is. Némelyikük még hajós szafarit is szervez, de az önállóan merülő búvárok többsége partról merül.
A Fekete-tenger vize hűvösebb a Földközi-tengeréhez képest, ráadásul nagyobb mélységben nyáron sem sokkal több 10 fokosnál. A szárazruha mindenképpen javasolt.
A felszínhez közelebb viszont kellemesebb a hőfok nyáron, ám a látótávolság ebben az évszakban rosszabb, 10 méter körüli. Az ország talán elsősorban a roncsmerülés iránt érdeklődőket vonzhatja, mivel számos második világháborús hajó és repülő őrzi a térségben zajló heves csaták emlékét. Természetesen a korábbi időszakból is találtak elsüllyedt hajókat, melyek aránylag jó állapotban maradtak meg. Az ukrán partszakasz még ma sem teljesen feltárt, ezért jó eséllyel rejtőznek még nem ismert roncsok a tenger mélyén.
Az élővilág eltér a Földközi-tengerben megszokottól, nem túl gazdag.
Néhány édesvízi merülőhely is található az országban, de ezek kevés külföldi búvárt vonzanak.
Időzóna eltérése Magyarországhoz képest +1 óra.