Borneói búvárkodás
Utazási élmények3/5. oldal

Napirend a szigeten: Reggeli, utána két hajós merülés a sziget körül, majd vissza az ebédhez a szállodában, délután ismét egy hajós merülés. Ezek voltak a vezetett merülések, ezek után még korlátlan számú merülést végezhetünk a házizátonyon, ez általában egy éjszakai volt - immár vezető nélkül. Vacsora.
Vacsora után a nagy szenzáció: a sziget jelenleg is a teknősök egyik fontos tojásrakó helye, azaz esténként vezetőinkkel tojást rakó tekiket cserkésztünk be, vagy éppen a kikelő fészekaljakat bámultuk, ahol a homokból valósággal kifolytak az apróságok. Picik, jár a lábuk, alig várják, hogy elengedjék őket a gondos kezek. A szigeten ugyanis egy kisebb társaság csak velük foglalkozik egy hatalmas teknős-mentő és -óvó akció keretében. Minden este gyönyörködhettünk a természet eme csodáiban, volt kezünkben tekitojás, frissen kikelt apróság, engedtünk el egyszerre vagy százat, láttunk tekimamát tojást rakni és végigmászni a keskeny fövenyen, sőt egyszer még a bungik alá is beszenvedte magát egy, és ott ásott gödröt a tojásainak. A sziget belseje dzsungel, gyümölcsevő denevérekkel és számtalan jópofa madárral. Pár hektár az egész, igazi éden.

Mit láttunk? White tipek, black tipek, pár szürke. Leopárd cápák, bambuszcápák, hatalmas sepiák és a pazar aprónép, néhány roncs. Márciustól májusig a cetcápák vonulnak, garantált a találkozás, olyankor tele a bázis, ami egész évben látogatható és kitűnő célpont. A bázis ugyanúgy szervezi magát, mint a mabuli, profi minden szinten.
A szállás pompás, tengerparti bungalók sorakoznak a pálmák és jukkák árnyékában. Pici terasz, baldachinos ágy, nagy lakótér és hatalmas fürdőszoba. A bungi előtt fehér homokos föveny, a sekélyben baby black tipek portyáznak vagy harmincan. Sokan nem búvárkodni jönnek, csak lazulni, vagy nászútra...
Az írás a következő lapon folytatódik!