»» ««

A BOB2017 eredményei

Fotózás
1/2. oldal

Péntek este lezajlott a Buvárfotós Országos Bajnokság 2017-es fordulójának eredményhirdetése, és a díjátadója.

A Búvárfotós Országos Bajnokság (BOB, korábban: Országos Könnyűbúvár Fotópályázat) 1972-óta a víz felszíne alatt fényképező szabadidős-, sport- és hivatásos búvárok legnagyobb hazai seregszemléje ( www.buvarfotosob.hu ). A fotópályázatot a Magyar Búvár Szakszövetség és elődei korábban ötévente, utóbbi időben kétévente rendezi meg.

Az idei XIV. BOB pályázat honlapjára ( buvarfotosob2017.econtest.hu ) október 16-ig öt kategóriában beérkezett közel 200 pályaművet tekintélyes magyar szakemberekből álló öttagú zsűri bírálta el. A CMAS szabályai szerinti három hagyományos kategória (Nagy látószögű-, Hal- és Makro felvételek) képeit az etikus természetfotózás szabályai szerint kellett készíteni. Ez évben két új kategóriát is kiírtak, egyiket az először pályázó, kompakt géppel fotózó utánpótlásnak, másikat a víz alatti sportágakat fényképezőknek.

Mivel a Búvár Világszövetség (CMAS) sportágként is kezeli a víz alatti fotózást (nyíltvízi, un. shootout versenyek), korábban már több magyar búvárfotós szerzett világbajnoki, vagy világkupa érmeket és helyezéseket. E pályázat is a Magyar Búvár Szakszövetség válogató versenye a 2018-ban megrendezésre kerülő 3. CMAS Víz alatti Fotó Európa-bajnokságra.

A kategóriák első három helyezettjét díjazták, valamint külön az összetett győztest (Nagydíjas) és a verseny legjobb felvételének (Best of Show) szerzőjét. A győztesek a pályázatot támogató cégek és szervezetek jóvoltából értékes tárgyjutalmakat is kaptak, mintegy 900.000 Ft összértékben. A díjátadó ünnepségre november 17-én a Magyar Sport Házában került sor.

A Víz alatti sportágak kategória győztese a TRT-Electronics Kft. felajánlásából egy Turtle TTL adaptert nyert. Az Új pályázók felvételei kategória győztesének nyereménye a Red Sea Boats Holidays Kft. felajánlásaként egy egyhetes vörös-tengeri hajós szafari út ellátással és búvárkodással. Az OB legjobb felvételéért a Scintilla-Trio Kft. felajánlott egy általuk gyártott Spark Action 7F tipusú többfunkciós búvárlámpát összes tartozékával. Az Egyéni-összetett verseny győztese a Priscapac Apartman Hotel és Búvárbázis felajánlásaként két fő részére egyheti szállást és 12 hajós és parti merülést nyert 2018 szeptemberében Priscapacban, az Adriai-tengerben fekvő Korcula szigetén.

Eredmények:

A kategória: Nagy látószögű felvételek
1. Rózsahegyi Levente: Naplemente citromcápákkal
2. Előd László: Egy új nap kezdete
3. Pohl András : Vacsoraidő

B kategória: Hal felvételek
1. Előd László: Portyázók II. (egyúttal a "Best of Show" felvétel)

Tökölyi Csaba 57 pont

A képek megtekinthetőek a verseny weboldalán.

A következő oldalon a teljes eredménylistát közöljük!

Első   Visszalép Következő   Utolsó

1 2

Hozzászólást csak regisztrált felhasználótól fogadunk el. Regisztrálás/belépés.

4. Bárónő 2017 nov 22. 11:38
(Amikor már azt hiszem mindent láttam, hát örömmel tölt el, hogy nem. ) Csodás képek! Az elismerés mindenkit megillet. Gratula a győzteseknek. Hajrá! ☺
 3. Thomasbuvar 2017 nov 18. 17:52
Gratulálok az összetett győztesnek, kategória győzteseknek, pontszerzőknek és minden résztvevőnek! Sok ismerős név, rengeteg ismerős kép... A "Best of Show" az egyik személyes kedvencem! (Nyal-nyal...) :)
Annak külön örülök, hogy jó páran indultak és értek el szép eredményeket olyanok, akiknek ismereteihez talán én is hozzá tudtam tenni pár morzsát.
 2. Bunny 2017 nov 18. 07:53
Jaja, kár hogy nincs már tengeri só, kellenek a beszélgetős események.
 1. Hattika 2017 nov 18. 07:51
Gratula minden helyezettnek és a győztesnek! Jó volt veletek újra együtt.